Агрономія

На розвиток горіхової галузі потрібно 2,8 млрд гривень

На розвиток горіхової галузі потрібно 2,8 млрд гривень

Міністерство аграрної політики та продовольства спільно з Українською горіховою асоціацією розробило Концепцію розвитку горіхової галузі України. Про це повідомив Віктор Костенко, начальник розвитку відділу садівництва, виноградарства та виноробства департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики під час конференції «Мільйонер з горішка», пише AgroNews.

Згідно із цим документом, до 2025 року планується збільшити площі промислових горіхових садів до 25 тис. га і зробити насадження лісозахисних смуг горіхоплідними культурами на загальній площі 10 тис. га.

Наразі, підкресли він, в Україні існує дефіцит садибного матеріала. «Для цієї програми нам потрібно 2,5 млн саджанців горіха щепленого і 3,7 млн сіяних саджанців», ‒ наголосив представник Мінагропрому.

Проте потенціал розвитку галузі дуже великий, вважає він. За словами Віктора Костенка, Україна за результатами минулого року посідає четверте місце за виробництвом горіхів у світі ‒ 116 тис. тонн.

«Ми бачимо, що сьогодні в Україні є 60,3 млн га землі. З них 32,4 млн га складає рілля, і в тому числі є 424 тис. га, де можна комфортно висаджувати горіхи», ‒ підкреслив він.

За підрахунками фахівців,  реалізація згаданої програми потребує 2,8 млрд грн. Для ефективного розвитку галузі горіхівництва в Україні її фінансове забезпечення доцільно розподілити між учасниками агропродовольчого сектору: потенційними виробниками, інвесторами, позикодавцями та державою, вважає Віктор Костенко

У свою чергу учасники конференції зазначили, що вагомим джерелом інвестицій може бути спецфонд галузі, який буде сформований за рахунок 2% збору з вартості експортних поставок горіхів, їх похідної продукції та деревини.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!