На рослинах соняшнику розвиваються та шкодять сисні шкідники
На рослинах соняшнику розвиваються та шкодять сисні шкідники. Геліхризовою попелицею, тютюновим трипсом заселено та пошкоджено 3-8, в крайових смугах полів 11-20% рослин (Сумська, Миколаївська, Херсонська обл.).
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Погодні умови сприяли розвитку та поширенню звичайного павутинного кліща, де у середній чисельності 4-10 екз. на листок ним пошкоджено 3-8, осередково до 35% (Миколаївська, Херсонська обл.) рослин.
Також у посівах культури відмічається шкідливість гусениць лучного метелика, совок, польових клопів, подекуди саранових, де пошкодженість ними становить 1-3% рослин. У господарствах Херсонської області відмічається літ, відкладання яєць, відродження та живлення гусениць соняшникової вогнівки, де нею пошкоджено до 2% рослин.
У разі заселення попелицею понад 20% рослин за чисельності 40-50 екз. та за відсутності ентомофагів до цвітіння культури проводять обробки рекомендованими препаратами.
З хвороб мають поширення фомоз, пероноспороз, альтернаріоз, септоріоз, іржа, фомопсис, біла гниль, де ураженість рослин становить 1-6, макс. 8-15% (Кіровоградська, Миколаївська, Рівненська, Херсонська обл.) рослин.
Нагадаємо, агроном розповів про ефективний захист соняшнику на ранніх фазах. Раніше також було названо передові рішення для контролю хвороб соняшнику.