Агрономія

На посівах ріпаку озимого спостерігається багато пустоцвітів

Рослини ріпаку озимого відновились після тривалих квітневих нічних морозів , мають зелений колір, у посівах почалося цвітіння. Втім, це враження оманливе, застерігає Анатолій Тиховод, директор «Агрофирми “Ольвія”» у своєму дописі у Facebook.

«На перший погляд, усе нормально, але якщо придивитися уважніше, то майже всі квіти — пустоцвіти. А бутони на бойових пагонах майже повністю вражені морозами», — повідомляє аграрій і радить колегам уважніше придивитися до своїх посівів ріпаку.

У господарстві прийняли рішення ріпакові посіви перетворити на седеральний пар.

На думку дописувача Агроном Агрокомерс, до таких наслідків призвело кілька обставин: фосфор не засвоювався, рослинам не вистачало бору, рослини кілька разів підмерзи. За його інформацією, на Вінниччині посіви озимого ріпаку були фіолетово-рожевого відтінку на 50% площ, тому пустоцвітів буде багато — і на цій культурі, і на інших озимих. Він порадив при виборі гібридів ріпаку звертати увагу на такі властивості, як посухо-, морозо- і зимостійкість.

Дописувач Sergey Chehov радить колегам уважніше придивитися всередині стебла і черешки листя, оскільки в цьому році спостерігається сильне заселення скритнохоботників різних видів. На деяких ділянках шкідники вже прогризають корінь всередині, внаслідок чого частина листків переходить у стебло.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!