На посівах озимих фіксують розвиток хвороб

Скрізь на площах озимих пшениці, ячменю відмічається ураження 1-5% рослин борошнистою росою та септоріозом, переважно на листках нижнього ярусу,2-8% рослин гельмінтоспоріозом та кореневими гнилями.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Оздоровлення рослин досягається підживленням їх мінеральними добривами з додаванням мікроелементів. Для підвищення стійкості рослин до стресових умов, у період весняного кущення посіви озимої пшениці можна обприскувати рідкими комплексними добривами з вмістом мікро- й макроелементів та регуляторами росту.
Рішення щодо оздоровлення озимих зернових культур фунгіцидами слід приймати після обстеження посівів диференційовано щодо кожного поля. Вибір препаратів здійснювати з огляду на спектр захисної дії їх та домінуючу хворобу.
У посівах озимого ріпаку 1-6, в осередках Київської, Львівської, Рівненської, Черкаської областей до 15% рослин хворіють на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, бактеріоз коренів. У господарствах Львівської та Рівненської областей відмічали розвиток снігової плісені на 1-11% рослин. Підживлення азотними добривами й розпушування міжрядь покращує фізіологічний стан рослин та підвищує стійкість їх до хвороб.
Нагадаємо, відмічено початок живлення ґрунтових шкідників на посівах озимих культур.