Агрономія
Головне:
Агрономія

На Полтавщині та Дніпропетровщині почнуть вирощувати рис

На Полтавщині та Дніпропетровщині почнуть вирощувати рис

Площі під рисом в Україні ростуть дуже повільно, тому що сільгоспвиробники не зосереджують увагу на вирощуванні рису, вважаючи його дуже затратним і неперспективним.

Про це розповів директор Інституту рису НААН Володимир Дудченко.

«Як на мене, аграрії просто не зосереджують на ньому увагу, вважаючи рис дуже затратним і неперспективним», – сказав він.

«Технологія вирощування рису на зрошенні досить нова, але, тим не менш, ми вже маємо шість-сім господарств, які пробують її в себе. Витрати можуть бути на рівні $2-2,5 тис./га, але вони амортизуються не за один рік, – наголосив експерт. – Так, зі старту вирощування на крапельному зрошенні може коштувати у 2,2 рази більше, ніж за звичайною технологією, але як приємний бонус – урожайність виправдовує всі очікування, рослини можуть використати увесь свій агрономічний потенціал».

За його словами, тоді окупність таких проектів наступає за три роки.

«До нас звертаються господарі з Полтавщини та Дніпропетровщини: уже в цьому сезоні там запрацюють нові рисівничі підприємства. Більше того, до нас надіслали запити дві австрійські та одна німецька компанія. Ми зараз передаємо туди насіння і вони будуть вирощувати рис за нашою технологією у себе», – додав Володимир Дудченко.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!