Агрономія

На Поліссі є всі умови для ведення повноцінного насінництва амаранту, - думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Ведення повноцінного насінництва амаранту в умовах Полісся можливе, бо протягом усього періоду досліджень було одержано високий урожай фізіологічно стиглого насіння цієї культури, а внесення мінеральних добрив істотно підвищувало його насіннєву продуктивність.

Про це AgroTimes розповів канд. с.-г. наук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН Микола Зосимчук.

Результати проведених науковцями станції розрахунки засвідчили високий коефіцієнт розмноження амаранту (одержаного з 1 га насіння навіть за невисокої врожайності достатньо для сівби понад 2 тис. гектарів), що в разі потреби може забезпечити швидке його впровадження у виробництво.

В одному стеблі за добре розвиненого суцвіття міститься від 250 до 500 тис. насінин, яке за багатьма властивостями й характеристиками подібне до злакових зернин. Схожість посівного матеріалу амаранту зберігається протягом 40 років.

Як повідомлялося раніше, вчені назвали найкращі сорти амаранту для вирощування у зоні Полісся. Також у цій зоні було здійснено перші виробничі посіви амаранту.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями