Агрономія

На Півдні у посівах зернових зафіксовано осередки хлібної жужелиці

Цієї весни в окремих посівах зернових на Півдні України після стерньових попередників відмічено осередки хлібної жужелиці з чисельністю до 3-4 екз/м2. Відтак такі посіви потребують посиленого моніторингу. 

Про це повідомила науковий співробітник Інституту захисту рослин НААНУ Тетяна Неверовська, пише журнал The Ukrainian Farmer.  

«Вихід молодих жуків хлібної жужелиці, або туруна на поверхню ґрунту відбувається з кінця травня, початку червня, коли формується зерно озимої пшениці. Масово шкідники з’являються у фазі молочної стиглості. Найбільша їх чисельність на полях, що розташовані по зерновим попередникам», – розповіла фахівець. 

За словами Тетяни Неверовської, для захисту зернових культур від хлібної жужелиці потрібна комплексна система: правильний підбір попередників; уникнення повторних посівів зернових; висів високоякісного насіннєвого матеріалу; збалансоване застосування мінеральних добрив; лущення стерні відразу після збирання врожаю, що сприятиме знищенню падалиці. 

За осередкового характеру заселення обробляють крайову смугу по периметру поля або вибірково в осередках підвищеної чисельності.

Читайте також: За відсутності дощів у посівах зернових активізуються клопи

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!