Агрономія

На неорних землях Дніпропетровщини активізувалися мишоподібні гризуни

На неорних землях Дніпропетровщини активізувалися мишоподібні гризуни

На Дніпропетровщині активізація гризунів спостерігається у лісосмугах та на неорних землях. Під час обстеження виявлено сліди їх життєдіяльності, збільшення житлових нір не спостерігається. Утримання теплої погоди у подальшому та достатня кормова база будуть сприяти заселенню шкідниками нових площ та появі нових нір та колоній.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужи в Дніпропетровській області.

При проведенні обстеження посівів озимої пшениці появу нових нір не виявлено. Шкідниками заселено 32% обстежених площ, середня чисельність ‒ 1 кол./га з 1,1 житлової нори, максимально ‒ 2 колонії з 3 житловими норами (біля лісосмуг).

Заселеність посівів озимого ріпаку складає 34% обстежених площ. Середня чисельність ‒ 1 кол./га з 1,3 житлової нори, максимально ‒ 3 колонії з 3 житловими норами (на крайових смугах).

На посівах багаторічних трав середня чисельність мишоподібних гризунів становила 1 кол./га з 1,7 житлової нори, максимально – 4 кол. з 4 житловими норами.

Гризуни виявлені на всіх обстежених неорних землях. Середня чисельність шкідників складає 2 кол./га з 2,5 житлової нори, максимально – 5 кол. з 5 житловими норами.

Раніе повідомлялося, як захистити посіви озимини від гризунів та які родентициди найефективніші у боротьбі з мишоподібними гризунами.