Агрономія

На Львівщині фіксують локальне затоплення посівів на окремих полях

На Львівщині фіксують локальне затоплення посівів на окремих полях

Період з 19 до 25 січня на Львівщині характеризувався невисокими плюсовими температурами та переважно з випаданням опадів. Середньодобові температури повітря знаходилися в межах 0,2-3,1°С і на 4,5-7,4 °С перевищували кліматичні показники (-5,2 °С у ІІ та -4,3 °С у І декадах січня).

Про це інформують в Інституті сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Опади в вигляді дощу та мокрого снігу випали в кількості 29,1 мм. Сніговий покрив висотою до 3 см утворився 20 січня, повністю зійшов 22 січня, повторно висотою до 1 см ‒ 24 січня (на талому ґрунті). Ґрунт сильно зволожений.

У ІІ декаді січня середньодобова температура повітря дорівнювала 2,1 °С і перевищила норму на 7,3 °С, опади випали в кількості 21,0 мм ‒ 175 % норми.

Значні опади (21 січня випало 14,2 мм ‒ 118 % декадної норми) призвели до локального затоплення посівів на окремих полях. За невисоких температур пшениця озима може переносити це негативне явище протягом двох тижнів і більше. Агресивних і довготривалих несприятливих факторів зовнішнього середовища, які могли б викликати загибель рослин, немає. Стан озимих культур є задовільним.

Нагадаємо, погода сприяла розвитку хвороб на посівах озимих зернових. Також повідомлялося, що у посівах озимих через погодні умови в загинули до 20% мишоподібних гризунів.