Агрономія

На Київщині у посівах озимини виявили поширення небезпечного шкідника

На Київщині за результатами фітосанітарного моніторингу встановлено, що у посівах озимих зернових культур триває живлення хлібних клопів (клопа шкідливої черепашки, елії гостроголової) та розпочалося  відродження їхніх личинок.

Про це повідомляє прес-служба ГУ Держпродспоживслужби в Київській області.

«Фітофаги пошкоджують озиму пшеницю з моменту появи їх на посівах і до відльоту на зимівлю. Основну шкоду посівам наносять личинки: пошкоджене зерно деформується, а його маса значно зменшується, знижується вміст і якість клейковини, що погіршує хлібопекарські властивості борошна. Шкодочинність клопів не обмежується погіршенням якості зерна. В пошкодженому зерні знижуються і посівні якості насіння, яке виражене зазвичай пошкодженням зародка зернівки», – йдеться в повідомленні.

Для недопущення пошкодження посівів личинками та збереження якості зерна, за наявності або перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ) у посівах сильних і цінних сортів пшениці – 2 і більше екз. на кв. м, на решті посівів – 4-6, на насіннєвому ячмені – 8-10 личинок на кв. м рекомендовано провести захисні заходи інсектицидами.

«Оптимальним терміном проведення обприскування є поява на посівах 5-15% личинок клопа-черепашки третього віку – прогнозовано це І декада червня», – попередили у відомстві.

Нагадаємо, На Київщині до 42% посівів цукрових буряків пошкоджені буряковим довгоносиком.