Агрономія

На Київщині розпочався літ совок і до кінця червня очікують його посилення

Бавовникова совка

За даними фітосанітарного моніторингу в агроценозах Київської області проходить літ метеликів підгризаючих і листогризучих совок (оклична, озима, совка-гамма, бавовникова, капустяна та інші).

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужба Київської області.

Зазначають, що на світлопастку за ніч обліковується в середньому 4 метелика. Ці лускокрилі комахи відносяться до найбільш шкодочинних видів сільгоспкультур. Шкідливою стадією совок є гусениці, які пошкоджують понад 50 видів рослин. В ІІ половині червня може посилитися їх літ та сформуватись осередки підвищеної чисельності шкідника, що становитиме загрозу для сільгоспкультур.

Відтак, зауважують, що з метою запобігання шкідливості підгризаючих та листогризучих совок на культурах необхідно на початку масового відкладання яєць приступити до випуску яйцеїда-трихограми у нормах, згідно рекомендацій.

«ЕПШ листогризучих совок у посівах буряків 2-3, багаторічних трав – 8-10 екз. на м2, соняшнику – 3 екз. на рослину, на ранній капусті 1-2, на пізній – 5 екз. на рослину за заселення 5% рослин і більше, застосовують рекомендовані інсектициди згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні»», – йдеться в публікації.

Обробки радять проводитиу вечірні години, коли гусениці живляться на рослинах. Застосування інсектицидів на плантаціях томатів, баклажанів, перцю проти гусениць помідорної, бавовникової та інших совок бажано до початку плодоутворення.

Нагадаємо, боротьба з озимою совкою більш ефективна до її переміщення в ґрунт. Раніше повідомлялося, зона відчутної шкідливості озимої совки змістилася на північ.