Агрономія

На Івано-Франківщині спрогнозували розвиток шкідників у 2022 році

На Івано-Франківщині спрогнозували розвиток шкідників у 2022 році

На Івано-Франківщині спеціалісти фітосантарної безпки здійснили ґрунтові розкопки та обстеження сільськогосподарських угідь на виявлення шкідників. Такі заходи здійснюють для розробки прогнозу фітосанітарного стану агроценозів, визначення обсягів захисту посівів від шкідливих організмів та потреби у засобах захисту рослин на 2022 рік.

Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Також тривають обстеження посівів сільськогосподарських культур та інших угідь для виявлення зимуючого запасу шкідників польових культур та багаторічних насаджень, заселеності мишоподібними гризунами. Під час обстежень відбувається визначення видового складу, щільності, вікового стану та інших показників популяції шкідливих організмів.

Прохолодна погода, яка спостерігалася у вересні, сприяла переміщенню більшої частини шкідників у нижній шар ґрунту. Серед видового складу переважають личинки та лялечки травневого хруща, дротяники та несправжні дротяники, жужелиці, озима та капустяна совки.

Дротяники і несправжні дротяники заселяють 57% обстеженої площі в чисельності 0,6 екз. кв. м, що більше по заселеності, але по чисельності на рівні минулого року. Личинки травневих та червневих хрущів виявлені на 41% обстежених площ в чисельності 0,6 екз. кв.м, а це менше, ніж торік.

У віковому співвідношенні травневих і червневих хрущів цього року переважають личинки І-ІІ віку. Личинки хлібної жужелиці були виявлені на 17% обстежених площ за чисельності 0,4 екз. кв.м (менше, ніж торік). Ґрунтові шкідники були поширені в усіх районах області, шкідливість їх була помірною, що пов’язано із недостатнім та нестійким зволоженням ґрунту.

«Моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин має важливе значення для подальшого регулювання чисельності шкідливих організмів задля мінімізації їх негативної дії на врожаї», – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, розвиток шкідників у більшості областей стримували нічні заморозки.