Агрономія

На Херсонщині збиратимуть ранні зернові на 535 тис. га

На Херсонщині збиратимуть ранні зернові на 535 тис. га

Збирання ранніх культур на Херсонщині в умовах поточного року буде проходити на 10 днів раніше середніх багаторічних термінів. Про це пише «Херсон Online».

Відповідно до робочого плану до збирання ранніх зернових культур на Херсонщині підлягають 535 тис. га (в тому числі озимої пшениці — 325 тис. га), що на 155 тис. га менше ніж в минулому році.

Крім того, належить зібрати 25,4 тис. га озимого ріпаку, 11 тис. га гірчиці, а також інші ранні ярі культури.

Найбільша площа до збирання ранніх зернових в Новотроїцькому районі— 53 тис. га, в Генічеському — 50,2 тис. га та в Бериславському — 39 тис. га.

Зазначають, що на сьогоднішній день в області налічується 2 562 зернозбиральних комбайни. Технічна готовність їх за оперативними даними становить 94%.

Виходячи з площі збирання ранніх зернових культур та наявності збиральної техніки, навантаження на власний зернозбиральний комбайн за умови, що всі вони будуть підготовлені до жнив і вийдуть в поле, в цілому по області складає 208 га при нормативному 180 га, а в деяких районах значно перевищує зазначений показник. Найвищим воно буде в Каховському (264 га), Генічеському (246 га), Каланчацькому (245 га), Горностаївському (236 га) районах.

Отже, в районах, де навантаження на комбайн перевищує нормативи, збір врожаю може розтягнутися до 20 робочих днів.

Окрім того, для своєчасного і якісного проведення збирання врожаю сільськогосподарськими товаровиробниками області необхідно залучити на жнива з агротехнологічних формувань області та з інших регіонів України не менше 244 високопродуктивних зернозбиральних комбайнів.

Повідомляють, що департаментом агропромислового розвитку відпрацьовано питання щодо надання послуг підприємствами в проведенні збирання ранніх зернових культур як в області, так і за її межами, а це 55 додаткових комбайнів з інших областей.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!