Агрономія

На Харківщині зростає заселеність шкідниками озимих колосових культур

розмноження хлібних клопів

На Харківщині впродовж останнього тижня в посівах озимих зернових колосових культур Богодухівського, Лозівського й Чугуївського районів відмічено початок яйцекладки клопа шкідливої черепашки.

Про це свідчать дані спеціалістів управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області.

У зазначених та інших районах зростає заселеність озимих зернових колосових культур пшеничним трипсом, злаковими попелицями та п’явицями.

Також у посівах озимої пшениці триває поширення й розвиток хвороб, а саме: борошнистої роси, септоріозу та кореневих гнилей. Надалі опади та помірні температури можуть сприяти поширенню та шкодочинності вище зазначених та інших хвороб.

Сільгосптоваровиробникам рекомендується взяти під постійний контроль фітосанітарний стан посівів озимих та ярих зернових культур і за перевищення економічного порогу шкідливості шкідників і хвороб вжити заходи щодо проведення своєчасних хімічних обробок дозволеними до використання інсектицидами та фунгіцидами, дотримуючись регламентів їх застосування та забезпеченням збереження корисної ентомофауни й медоносних бджіл.

Нагадаємо, посівам цукрових буряків шкодять  довгоносики. Посіви кукурудзи в кількох областях також частково пошкоджені фітофагами.