Агрономія

На Харківщині до 44% обстежених посівів озимої пшениці уражені шкідниками

На Харківщині спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби області на полях  кукурудзи і  соняшнику виявили наявність мишоподібних гризунів за чисельності  1-3 колонії на гектар за поширеності 100%, а на сходах озимої пшениці та у посівах озимого ріпаку їх чисельність становила 1-2 колонії на гектар за поширеності  57-83%.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Крім того, у посівах озимої пшениці, що перебувають у фазі сходів, на 15-44% обстежених площ  виявлені  личинки хлібного туруна (жужелиці) за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м, злакові цикади  за чисельності 2,4-5 екз. на кв.м, гусениці підгризаючих совок (озимої совки) за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м, імаго  пшеничної (чорної злакової) мухи за чисельності 2,0-4  екз. на 100 помахів сачком та злакові попелиці на 0,5-1% рослин.

«Землекористувачам  під час проведення захисних обробок  посівів сільськогосподарських культур необхідно   суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки», – радять фахівці Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, обґрунтована сівозміна знижує агресивність шкідників у посівах соняшнику. Як повідомлялося, вчені борються зі шкідниками, змінюючи гени трипсів і мух.