Агрономія
Головне:
Агрономія

На Донеччині у липні випало десять декадних норм опадів

У першій декаді липня  опади різної інтенсивності, часто у вигляді злив зі шквалами, грозами, градом спостерігалися упродовж 1-6 днів майже на всій території країни. Найбільша сумарна кількість опадів за декаду відмічалася у Донецькій області на метеостанції Маріуполь – 122 мм (1017%), або десять декадних норм.

Про це повідомляє пресслужба НААН.

За даними Укргідрометцентру, середня обласна кількість опадів за першу декаду липня у Миколаївській, Дніпропетровській, Житомирській, Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Закарпатській та Волинській областях становила від 121 до 200% декадної норми (від 30 до 56 мм), в Одеській, Херсонській, Запорізькій та Донецькій – 255-456 % норми (47-82 мм), у Черкаській та Кіровоградській –  була близькою до декадної норми (19-20 мм).

У Луганській, Харківській, Чернігівській, Київській, Рівненській та Чернівецькій областях вона склала 54-77 % декадної норми (13-22 мм), на решті території країни не перевищила 29-45 % норми (від 7 до 13 мм).

В окремих районах Київської та Вінницької областей опадів не було зовсім.

Такі погодні умови були у цілому задовільними для формування врожаю ранніх та розвитку пізніх сільськогосподарських культур.

Разом з тим, сильні зливи та град місцями призвели до локального вилягання посівів і «стікання» зерна ранніх зернових культур, а також до поширення грибкових захворювань, а жарка погода, за наявності задовільного вологозабезпечення рослин, обумовила прискорення розвитку всіх пізніх сільськогосподарських культур.

Раніше було названо області з недостатнім та надлишковим вологозабезпеченням.

Журнали