Агрономія

На Черкащині зібрали зерна в 2,5 раза більше, ніж торік

На Черкащині зібрали зерна в 2,5 раза більше, ніж торік

За підсумками жнив, у Черкаській області зібрали 2 млн тонн ранніх зернових і зернобобових. Це у 2,5 раза більше, ніж у посушливому 2020 році.

Обласна влада планує збільшити залучення інвестицій у перероблення продукції рослинництва, повідомили у Черкаській облдержадміністрації.

За середньої врожайності по області 59,6 ц/га найвищі показники врожайності отримали господарства Черкаського району (78 ц/га), Уманського (71,7 ц/га) та Золотоніського (71 ц/га).

За середньою врожайністю зернових і зернобобових Черкащина посіла друге місце в Україні. У розрізі сільгоспкультур черкаські аграрії отримали по пшениці 62,4 ц/га, житу – 44,3 ц/га, ячменю – 49,5 ц/га, ріпаку – 34,4 ц/га.

За даними Держстату, Черкащина в І півріччі ввійшла до першої п’ятірки регіонів за індексом сільгосппродукції в рослинництві, який склав 115%.

«Реалізувати аграрний потенціал області можна за допомогою розвитку та залучення інвестицій у ті сфери АПК, де виробляється не стільки сировина, скільки товари з високою доданою вартістю, – вважає голова Черкаської ОДА Олександр Скічко. – Ми цінуємо потужні агрохолдинги, які працюють на Черкащині. Але водночас розуміємо, що в агропромисловому комплексі регіону має розвиватися середній і малий бізнес, фермерські господарства, які концентруватимуться на кінцевій продукції для споживача. Сприянню залученню інвестицій у цей сегмент виробників слугуватиме спеціальний Офіс із залучення інвестицій, який ми наразі створюємо».