Агрономія

На Черкащині сформувалася понижена зимостійкість озимих

За оперативною інформацією Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА в області посіяли озимих зернових  культур на понад 130 тис. га, в тому числі озимого ріпаку на 8,1 тис. га.

Після припинення тривалої ґрунтової засухи наприкінці вересня – початку жовтня, вологозабезпечення всіх шарів ґрунту значно покращилося, створилися сприятливі умови для проростання зерна, формування сходів озимини на вже засіяних площах та подальшого росту і розвитку.

Активна вегетація озимих культур припинилась у звичайні строки, після стійкого переходу середньодобової температури повітря нижче +5° (11-12 листопада). Умови для загартування рослин у третій декаді листопада були малосприятливі, тож зимостійкість рослин формувалася пониженою. Водночас, ризиків для пошкодження рослин не було.

За висновками агрометеорологів Черкаського обласного центру з гідрометеорології, посіви озимих культур в області перебувають у значно кращому стані, порівняно з 2019 роком.

На 48% площ, засіяних із 15 вересня по 11 жовтня, рослини перебувають в оптимальній для перезимівлі фазі кущіння. На 35% площ більш пізніх посівів спостерігається фаза 3-й листок, на 27% – фаза сходів. Стан посівів добрий.

«Подальший стан посівів озимих зернових культур буде повністю залежати від температурного режиму, наявності і величини снігового покриву та вимагає проведення постійного моніторингу, передусім у місцях із найбільшою ймовірністю прояву несприятливих явищ – райони південного та північного сходу Черкаської області», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, погодні умови спричинили появу деяких хвороб на озимині