Агрономія

На Черкащині боротимуться з опустелюванням

На Черкащині боротимуться з опустелюванням

У Черкаській обласній держадміністрації розробляють заходи щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, повідомляє прес-служба ОДА.

В обласній держадміністрації профільні структури обговорили конкретні кроки з реалізації Національного плану дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням, який у березні затвердив Кабінет Міністрів.

Серед основних завдань: охорона родючості ґрунтів, впровадження системи інтеґрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, відновлення та охорона лісів, зокрема, полезахисних лісових смуг, створення та відновлення сіножатей і пасовищ, упорядкування орних земель шляхом виведення з їх складу схилів, земель водоохоронних зон, ерозійно небезпечних та інших, не придатних для розорювання угідь, консервація деградованих, техногенно забруднених та малопродуктивних земель, рекультивація порушених земель, створення сприятливих умов для розвитку виробництва органічної продукції та сировини на землях сільськогосподарського призначення тощо.

«Реалізація заходів Національного плану має покращити ситуацію у сфері охорони довкілля, раціональної експлуатації та охорони земель, – зазначив перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. – Це, зокрема, передбачено й у завданнях Стратегії розвитку Черкащини до 2020 року, де один із напрямів – екологічна безпека та збереження довкілля».

Зокрема, було запропоновано використовувати непридатні для розорювання угіддя Черкаської області для заліснення.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!