Агрономія

Мzuri Pro-Til зберігає вологу, робить врожай прогнозованішим

Мzuri Pro-Til зберігає вологу, робить врожай прогнозованішим

Tехнологія ощадної обробки ґрунту strip-till від Мzuri Pro-Til дозволяє краще зберігати вологу в ґрунті, солома у міжряддях стримує випаровування води, знижує температуру ґрунту, сприяє розвитку бактерій та корисних мікроорганізмів у землі, захищає від вітрової та водної ерозії, запобігає утворенню кірки, плужної підошви, затримує вологу, зменшує кількість насіння бур’янів, акумулює біологічну матерію біля поверхні. При цьому значно менші витрати пального та вся передпосівна обробка ґрунту з сівбою відбувається в 4 рази швидше.

Про це під час конференції «День Агронома: Отримати гарантований урожай» розповіли Марек Ружняк, власник компанії Mzuri та Олександр Ярошенко, директор компанії BTA Group – дилера Mzuri в Україні.

Пан Марек підкреслив, що основним стримувальним фактором урожайності польових культур у 8 з 10 років є нестача вологи. 

«Класична технологія обробки ґрунту не приносить результат», – сказав він.

Натомість технологія strip-till зберігає вологу, покращує біологічні процеси в ґрунті, стимулює розвиток кореневої системи рослин, захищає від вітрової та водної ерозії.

При цьому зменшується кількість бур’янів.

Чотирирічні досліди Mzuri показали перевагу технології strip-till перед традиційною оранкою та безполицевою обробкою у збереженні вологи у верхньому шарі ґрунту. При цьому зменшується ущільненість ґрунту. За 4 роки за технології від Мzuri на 10% збільшилася кількість гумусу. Вищою є урожайність та якість зерна.

При цьому значно зменшуються витрати на пальне, та вчетверо прискорюється передпосівна обробка ґрунту та сівба.

«Технологія Мzuri Pro-Til використовує, лише два агрегати: штришельну борону та посівний комплекс, який за один прохід вносить добрива, сіє зерно і прикатує рядок. Тоді як при традиційній технології треба шість операцій», – додав Олександр Ярошенко. 

Серед прикладів, що навів доповідач, при вирощуванні ріпаку на Полтавщині за традиційної технології отримали 42 ц/га, тоді як при застосуванні Мzuri Pro-Til – 46 ц/га, при цьому зекономили на обробці ґрунту 3 тис. грн/га.

Читайте також: Озима пшениця, посіяна за технологією Mzuri, встановила рекорд врожайності Польщі – 12,5 т/га