Агрономія

Мінімальна температура ґрунту на Житомирщині була вищою від температур вимерзання озимих

Мінімальна температура ґрунту на Житомирщині була вищою від температур вимерзання озимих

Перша половини ІІІ декади січня на Житомирщині визначалась зміною морозної погоди до відлиги, з проясненням та плюсовими показниками температури повітря. Вітер переважав Південно-Західного напрямків 7-13м/с. Пройшли опади у вигляді мокрого снігу та дощу.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Показники температури повітря фіксувались на позначці термометра вдень +4…-2°С, вночі +4…-5°С. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур та багаторічних трав знижувалась до -1°С, що значно вище критичних температур вимерзання.

Ґрунт промерзав на глибину до 5 см, наразі подекуди на не засніжених окремих ділянках мерзлоталий. Сніговий покрив висотою близько 8см., насичений водою, ущільнений, осідає, спостерігається стрімке танення внаслідок плюсових температур повітря та опадів дощу. Рослини озимих культур та багаторічних трав перебувають у стані зимового спокою, шкідливих для рослин явищ не спостерігалось.

Для визначення життєздатності рослин в сільськогосподарських підприємствах проведено І тур відбору монолітів озимих зернових культур, крім того, гілок плодових дерев, кущів та рослин ягідних культур.

Нагадаємо, відбір монолітів засвідчив добрий стан більшості озимих зернових.