Агрономія

Мінагрополітики підбило підсумки осінньої посівної

Мінагрополітики підбило підсумки осінньої посівної

 

На відео-конференції, присвяченій проведенню комплексу осінньо-польових робіт 2016 року, за участю керівників профільних департаментів і підвідомчих організацій Мінагрополітики, представників Національної академії аграрних наук і громадських організацій, перший заступник міністра АПК Максим Мартинюк повідомив: «Незважаючи на складні погодні умови, темпи проведення осінньо-польових робіт в Україні перевищують торішні».

Станом на 7 листопада поточного року в Україні озимі на зерно посіяні на площі 6807,8 тис. га, що становить 92% запланованого обсягу в 7373,8 тис. га. Торік на цю дату було посіяно 6562 тис. га, або 89% до плану.

Під урожай 2017-го посіяно 5811,4 тис. га пшениці й тритикале (94% до прогнозу), а також 840,1 тис. га ячменю (82%). Жито посіяно з перевищенням запланованих показників на площі 156,4 тис. га, що на 6% більше за очікування. Крім того, посіяно 807,1 тис. га озимого ріпаку (112% до прогнозу).

Найбільші площі недосіву в таких областях: Дніпропетровська (85% до прогнозу), Кіровоградська (83%), Херсонська (91%), Вінницька (83%), Черкаська (82%), Чернівецька (72%), Івано-Франківська (81%) та Львівська (94%).

За даними департаменту землеробства та технічної підтримки в АПК Мінагрополітики, загибель посівів озимих зернових в середньому за останні 11 років становить 5%, пшениці — 4%.

«Сьогодні перед нами стоїть завдання максимально зберегти озимий клин, а це вимагає проведення постійного моніторингу стану посівів озимих культур в період їх осіннього розвитку, перезимівлі та відновлення весняної вегетації 2017 року», — наголосив Максим Мартинюк.

Передбачається, що наукові установи НААН розроблять і донесуть до аграріїв практичні рекомендації по догляду за посівами для різних ґрунтово-кліматичних зон.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!