МХП вдосконалює процес компостування
Застосовуючи компостування та анаеробне зброджування, агрохолдинг МХП істотно заощаджує на логістиці, адже концентрація елементів живлення в одній тонні добрива зростає. Крім того, органіко-мінеральна система живлення підвищує врожайність і сприяє збереженню родючості ґрунтів.
Про це розповів керівник агрономічного відділу МХП Віктор Марценюк.
«Класичні органічні добрива, що формуються на наших тваринницьких фермах і птахофабриках – це гній ВРХ і курячий послід. Позитив від чисто органічної схеми відомий, але є деякі негативні нюанси щодо наявності гельмінтів і насіння бур’янів. Тому компанія поступово переходить до покращення таких добрив», – відзначає фахівець.
Так, першим із елементів покращення добрив у компанії є компостування. Його роблять із гною ВРХ і курячого посліду з додаванням дефекату, мікроорганізмів, води та з постійною аерацією органічної маси для прискорення процесу.
«Наступним кроком є анаеробне зброджування, тобто виробництво біогазу з органічних добрив – суміші курячого посліду та гною ВРХ або курячого посліду та силосної маси кукурудзи. Кінцевим продуктом є рідкий і твердий дигестат. Рідка фракція – це швидкодіюче добриво, яке ми вносимо поверхнево і за допомогою культиватора в глибші шари, щоб не мати змиву поживних елементів», – зазначає Віктор Марцинюк.
Тверда фракція – це покращене органічне добриво із суміші гною ВРХ та курячого посліду. Воно має ефективніше співвідношення фосфору, калію та азоту. І з досвіду компанії, це найбільш екологічне добриво, тому що в ньому майже відсутні сторонні запахи. Відтак, це дає можливість розширити спектр його внесення, включаючи поля біля населених пунктів.
Нагадаємо, норма внесення вермикомпосту приблизно втричі менша за звичайний компост. Як повідомлялося, внесення органічних добрив в Україні скоротилося більш ніж на 95%. Крім того, «Контінентал» облаштував на Львівщині майданчик для заготівлі компосту.