Агрономія

Посіви соняшнику у західному регіоні Лісостепу може уразити іржа

У західному регіоні Лісостепу України торік спостерігалося значне ураження соняшнику іржею.

Перші симптоми захворювання були відмічені ще до сівби соняшнику — на сім’ядольних листках сходів падалиці у вигляді жовто-оранжевих опуклих плям.

Це показали дослідження з вивчення розвитку грибних хвороб соняшнику, яке проводили науковці Інституту захисту рослин у 2018-19 років, пише журнал The Ukrainian Farmer.

З верхнього боку листків на плямах формувалися кулясті спермогонії, а з нижнього — оранжеві ецидії, щільно облипаючи одна одну. Пізніше, (станом на середину липня, фаза цвітіння) в результаті зараження соняшнику ецидіоспорами на нижньому боці листків розвивалися іржаво-коричневі подушечки — уредопустули з уредоспорами.

Протягом вегетаційного періоду гриб може давати кілька поколінь уредоспор, що підсилює розвиток хвороби. У фазу наливу насіння на всіх рослинах були відмічені окремі групи пустул, поширення хвороби становило 100%. Інтенсивність ураження хворобою швидко наростала й у фазу жовтого кошика становила 3 бали.

Нагадаємо, що нестабільність погодних умов у цьому регіоні, а саме — сильні короткочасні зливи, які змінюються посухою, та порушення правил агротехніки — не дотримання сівозміни, строків сівби, невдалі попередники тощо, призводять до ураження соняшнику хворобами різної етіології.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!