Агрономія
Головне:
Агрономія

Лісосмуги підвищують урожайність зернових на 20%, – експерти

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Лісосмуги підвищують урожайність зернових на 20%, – експерти

Створення лісових смуг на полях степової зони України сприяє збільшенню врожайності зернових на 20%, – вважають експерти ФАО.

Про це повідомляє AgroPolit.

Зазначається, що за дослідженням вітчизняних вчених, потенціал зростання урожайності сільськогосподарських культур у системі лісосмуг (за умови їх повноцінного функціонування) може сягати 20%, продуктивності пасовищ — 25%, виробництва молочної продукції — 12%.

«Приріст урожайності на кожні 0,5% заліснення ріллі — від 0,75% до 3,5%», – зазначив Ігор Тимощук, заступник директора державного підприємства «Степовий ім. В. М. Виноградова філіал Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомелеорації ім. Г. М. Висоцького».

На тренінгу «Системи полезахисних лісових смуг та критерії їх оптимізації» також обговорювалася проблематика придатності ґрунтових та гідрогеолого-меліоративних умов для створення полезахисних лісових смуг; вплив полезахисних лісових смуг на мікроклімат полів та урожайність сільгоспкультур; агролісомеліоративне районування; мінімально необхідна полезахисна лісистість; оптимізація систем захисних лісових насаджень в агроландшафтах.

Читайте також: Ухвалено постанову щодо утримання та збереження полезахисних лісосмуг

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ