Агрономія

Квіти можуть бути альтернативою пестицидам у органічному землеробстві

Квіти можуть бути альтернативою пестицидам у органічному землеробстві

Одним з варіантів розв’язання проблеми контролю шкідників пыд час органічного землеробства є використання квітів для приваблення корисних комах – природних ворогів шкідників сільгоспкультур.

Ідея полягає в тому, щоб чергувати сільськогосподарські культури на полі з квітами, які приваблюють корисних комах, пише aleteia.org.

Раніше фермери оточували свої посіви квітами для поліпшення біорізноманіття. Наразі для підвищення ефективності таких заходів фермери експериментують додаючи ряди квітів між культурами.

Фахівці британського Центру екології та гідрології Бен Вудкок і Річард Пайвелл вивчають найбільш корисні комбінації посадки квітів для боротьби зі шкідниками.

Допомагають дослідникам в роботі сучасні інструменти точного землеробства: завдяки Green Matters і картографування GPS вдається максимізувати бажаний ефект. 

Науковці відзначають, що, хоча потреба в пестицидах все ще зберігається, завдяки цьому більш природному підходу популяції шкідливих організмів скоротяться, що дозволить скоротити кількість застосовуваних агрохімікатів.

Використання квітів також впливає на екосистему. З ростом смертності бджіл, яка частково пояснюється надмірним використанням пестицидів, забезпечення комах великою кількістю квітів для запилення і використання меншої кількості пестицидів може мати позитивний ефект на їх популяцію.

Наразі виробники органіки у всьому світі експериментують з різним поєднанням квітів, тим самим, відновлюючи пошкоджені екосистеми.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!