Агрономія

KSG Agro почав жнива соняшнику: врожайність вища від прогнозованої

KSG Agro почав жнива соняшнику: врожайність вища від прогнозованої

Господарства, що входять до складу агрохолдингу KSG Agro, розпочали збиральну кампанію соняшнику на площі 7,36 тис. га. На даний момент урожай зібрано на площі 2,4 тис. га. При цьому намолочено 6 тис. тонн соняшникового насіння.

Про це повідомила пресслужба компанії із посиланням на керівника рослинницького дивізіону агрохолдингу Дмитра Ємельченка.

«За результатами збирання трохи більш ніж 32% посівних площ врожайність соняшнику склала 25 ц\га. Це гарний результат, адже за попередніми розрахунками, ми прогнозували 23 ц\га. Такому результату сприяли, як висока якість насіннєвого фонду (ми використовували насіння виробництва лідерів в даній сфері – Limagrain, Syngenta та Lidea), так і сприятливі погодні умови, що характеризувалися достатнім рівнем опадів у травні та червні, – розповідає Дмитро Ємельченко. – Цьогорічна збиральна кампанія буде розтягнута в часі, оскільки на площі майже в 1,5 тис. га ми використовували насіння з пізнім строком. Плануємо, що вона повністю завершиться 15-20 жовтня цього року».

У ході збиральної кампанії використовуються 12 комбайнів Claas Lexion та 35 вантажних автівок. Продукція відвантажується на елеватори, переробний завод та на власні складські приміщення агрохолдингу.

Паралельно з збиральною кампанією соняшнику господарства холдингу здійснюють сівбу озимої пшениці. На даний момент з 4 тис. га засіяно 1,5 тис. га. Посівна кампанія тимчасово призупинена в зв’язку з сухістю грунту в очікуванні подальших опадів.

Нагадаємо, станом на сьогодні соняшнику в Україні обмолочено на площі 1,089 млн га, (врожайність – 21,8 ц/га), намолочено 2,375 млн тонн насіння.