Агрономія

Країни Чорноморського регіону експортують 42 млн тонн пшениці і 23 млн тонн кукурудзи - прогноз

Країни Чорноморського регіону експортують 42 млн тонн пшениці і 23 млн тонн кукурудзи - прогноз

Чорноморський регіон у 2016/2017 маркетинговому році відправить на експорт 42 млн тонн пшениці і 23 млн тонн кукурудзи. Такий прогноз озвучив керівник напрямку Europe and Black Sea Grains в S&P Global Platts Андрій Агапі під час конференції «Grain Ukraine 2016» в Одесі. Він уточнив, що враховані дані по Росії, Україні, Румунії та Болгарії.

При цьому в 2015/2016 МР ці показники дорівнювали 45 млн тонн і 22,8 млн тонн відповідно.

Що стосується ціни на зернові культури, учасники ринку розходяться в прогнозах. З одного боку, на ринку існують великі запаси зернових, а також у ряді регіонів очікується високий урожай, тому ціна на зернові може знизитися.

«Зараз ціна вже впала нижче рівня минулого року. В минулому році новий урожай продавався по $185, а цього року ‒ рівень $181-180. Через те, що було дуже багато опадів, багато виробництва. Зараз питання полягає в тому, чи зможуть ціни відштовхнутися від цього рівня і піти вгору. Така ймовірність є», ‒ зазначив Андрій Агапі.

Генеральний директор The Hightower Report Девід Хайтауер у своєму виступі зазначив, що ціни на зернові, швидше за все, підвищаться у доступній для огляду перспективі, тому що почалося зростання цін на паливо.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!