Контролювати чисельність діабротики найкраще сівозміною, – науковець
У системі контролю діабротики важливо дотримуватися всього комплексу захисних заходів: організаційних, агротехнічних та хімічних. З-поміж усіх відомих заходів з контролю чисельності та обмеження шкідливості західного кукурудзяного жука найбільш раціональним є дотримання правильного чергування культур у сівозміні, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Передусім слід пам’ятати про те, що самиці відкладають яйця в ґрунт на посівах кукурудзи, і, відповідно, личинки живляться саме її корінням. Тому повторні посіви кукурудзи чи вирощування її в монокультурі – це прямий шлях до стрімкого розмноження фітофага на території певних землекористувань. Таким чином, стає зрозуміло, що елементарне чергування кукурудзи з іншими культурами, з поверненням її на те саме поле хоча б через один сезон на наступний, здатне суттєво обмежити розмноження діабротики», – зазначив кандидат сільськогосподарських наук Микола Дем’янюк.
Водночас, за його словами, не слід забувати про те, що частина яєць (як зимуючої стадії) є діапаузуючими. Це означає, що личинки з них будуть відроджуватися не наступного року, а через 2 або навіть 3 роки. Зважаючи на це, важливо забезпечити таке чергування культур у сівозміні, щоб кукурудза поверталася на те саме поле не раніше, ніж після закінчення всього періоду діапаузи у відкладених яєць.
Отже, у зонах поширення діабротики і постійної загрози від шкідника максимальний ступінь насичення сівозміни кукурудзою не повинен перевищувати 25%.
Нагадаємо, днями карантин через діабротику ввели на Кіровоградщині, Івано-Франківщині та Одещині, а у серпні – на на Тернопільщині.