Агрономія

У «Контінентал Фармерз Груп» визначилися зі способом обробітку ґрунту

У «Контінентал Фармерз Груп» визначилися зі способом обробітку ґрунту

У компанії «Контінентал Фармерз Груп» не вбачають доцільності в експериментах щодо обробітку ґрунту. Нині на своїх полях компанія застосовує класичний безвідвальний обробіток ґрунту, який має низку переваг.

Про це AgroTimes розповів Олександр Деревянченко, начальник відділу агрономічної експертизи «Контінентал Фармерз Груп».

По-перше, це утримання вологи в ґрунті й мінімізація ризиків виникнення ерозійних процесів – водних і вітрових. Завдяки мульчі, що лишається на поверхні за безвідвального обробітку, під час інтенсивних опадів на схилах менше руйнується структура ґрунту й не так інтенсивно змивається ґрунт.

По-друге, це економія ресурсів шляхом зменшення кількості технологічних операцій і затрат людської праці на одиницю площі.

«До прикладу, разом з обробітком ми вносимо локально добрива на глибину 18-20 см, – додав Олександр Деревянченко. – Перевага такої операції в тому, що коефіцієнт використання добрив за локального внесення підвищується».

По-третє, зниження ущільнення ґрунту завдяки зменшенню кількості проходів високопродуктивної техніки. Це не лише оберігає ґрунт від переущільнення, а й знижує викиди СО2 в повітря.

По-четверте, якщо пожнивні рештки рівномірно перемішати в ґрунті, вони швидше піддаватимуться процесу розкладання. До прикладу, якщо пожнивні рештки заорати в ґрунт на глибину 25–30 см, то мінералізація відбуватиметься досить повільно, бо на такій глибині бракуватиме повітря, а в посушливий рік приорані на глибину рештки слугуватимуть так званим бар’єром для підняття з нижніх шарів вологи у верхній шар ґрунту.

Глибина обробітку ґрунту залежить від наявності ущільнення та кількості пожнивних решток.

Нагадаємо, урожай пізніх культур у «Контінентал Фармерз Груп» перевищує плановий.