Агрономія

Конференція «День Агронома» розкаже про захист кукурудзи від шкідників

Лише одна обробка насіння кукурудзи інсектицидом є недостатньою для захисту від шкідників: за потенційної продуктивності гібрида в 15 т/га на варіанті з обробкою насіння було отримано врожайність 8,06 т/га.

Такими висновками досліду з протруєнням насіння поділиласьв інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповіла Юлія Ляска, молодший науковий співробітник Інститут захисту рослин.

«Тобто, реалізація потенційної продуктивності становила 53,7%, – додала вона. – Отже, існує низка інших чинників і, зокрема, шкідливих організмів, що обмежують реалізацію потенційної продуктивності на 46,3%».

Певна частка недобору врожаю спричинена низкою шкідників вегетуючих рослин кукурудзи. Серед них найчисельнішими були:

  • смугаста хлібна блішка, що пошкоджувала рослини в період сходів — 3–5 листків і жуки нового покоління, які зосереджуються на рослинах кукурудзи в період викидання волоті-цвітіння;
  • шведські мухи – сходи 3-5 листків кукурудзи;
  • злакові попелиці найінтенсивніше заселяють рослини у фазу викидання волоті-цвітіння;
  • кукурудзяний стебловий метелик (у період цвітіння-формування зерна);
  • бавовникова совка – найбільше шкодила у період молочно-воскова – повна стиглість зерна.

«Виокремити шкодочинність певного шкідника чи групи фітофагів надзвичайно складно, бо специфічних інсектицидів, що знищують одного шкідника і не знищують іншого, не існує», – пояснила Юлія Ляска.

Детальніше про методи регуляції шкідників кукурудзи розкаже  конференція «День Агронома: Отримати гарантований урожай», що відбудеться 10 лютого в Києві. Крім того, конференція «День Агронома» сфокусує увагу на методах збереження ґрунтової вологи.