Агрономія

Компанія «Роза-Л» на Київщині істотно скоротила площі посівів цукрового буряка

Компанія «Роза-Л» на Київщині істотно скоротила площі посівів цукрового буряка

У компанії «Роза-Л» на Київщині відчутних змін зазнала структура посівів. Значно зменшилась частка цукрового буряку – замість 2,5 тис. га цього року посіяли усього 1 тис. га, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Нині неможливо передбачити ситуацію з енергоносіями восени, а виробництво цукру потребує значних витрат тепла. Відповідно, збільшилась частка соняшнику й кукурудзи, бо збільшувати частку озимої пшениці у цей час неможливо», – йдеться у статті.

Жодних труднощів із насінням у підприємства немає: потрібну кількість придбали ще восени, і тепер питань щодо їх наявності та ціни не виникає. Щодо виробника, то віддають перевагу одному із всесвітньо відомих брендів. Стабільна якість дозволяє прогнозувати всі етапи технології й очікувати гарантований результат у кінці сезону.

Із засобами захисту проблем також не спостерігається. Дефіциту немає, а ціни зросли несуттєво. Є одна незручність – нині продавці вимагають сплачувати за «хімію» одразу, а не в кінці сезону, як це було до війни.

Нагадаємо, посівні площі цукрових буряків на Львівщині перевищують минулорічні на 11,3%. Загалом в Україні станом на 20 травня цукрових буряків посіяли на площі 182 тис. га.