Агрономія

Коли обробки проти клопа шкідливої черепашки найефективніші  

Клоп шкідлива черепашка

Проти клопів, що перезимували, обприскування доцільно проводити відразу після завершення заселення клопами посівів. У цей період шкідник концентрується переважно по краю поля, що дозволяє обійтися крайовими обробками посівів завширшки до 100 м, пише The Ukrainian Farmer.

Для захисту хлібів від личинок черепашки останнім часом застосовують надлегкі літаки. Одним із недоліків авіаційного обприскування, особливо за технологією ультрамалого (УМО), є те, що за високих температур і низької вологості повітря існування крапель робочої рідини вимірюється секундами, швидкість їх випадання на рослину значно скорочується, частина їх зноситься.

Запобігти цьому можна за додавання до робочої рідини допоміжних речовин (ад’ювантів). Прилипачі, розтікачі, антивипаровувачі, поверхнево-активні речовини (ПАР) сприяють гальмуванню цих негативних процесів. Для цього використовують сечовину, сульфактант неіоновий та ін.

В умовах тривалого розвитку личинок їх шкідливість спостерігається і в найуразливіший для зниження якості зерна період – фази молочної та молочно-воскової стиглості. Тоді обробку посівів слід проводити наприкінці формування – за молочної стиглості зерна препаратами з тривалішим періодом захисної дії (комбіновані інсектоакарициди). У цей період велику шкоду пшениці наносять злакові попелиці, личинки пшеничного трипса.

Щорічно чисельність їх перевищує економічні пороги. Тому обробка посівів проти черепашки забезпечує захист культури й від комплексу шкідників. В умовах дефіциту матеріальних ресурсів насамперед слід обробляти посіви, перспективні для одержання кондиційного зерна сильної та цінної пшениці.

Раніше було названо найбільш шкодочинні періоди шкідливої черепашки для пшениці та найточніші методи обліку чисельності шкідника.