Агрономія

Названо найточніші методи обліку чисельності клопа шкідливої черепашки

Названо найточніші методи обліку чисельності клопа шкідливої черепашки

Проведення активних захисних заходів від клопа шкідливої черепашки потребує обстеження посівів пшениці на чисельність шкідника. Також визначають характер заселення поля, доцільність застосування інсектицидів.

Про способи й особливості посівів пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, для обліку чисельності існує спеціальна методика, обґрунтована особливостями комахи. Як показує практика, цілком правдиві результати можуть бути отримані за допомогою обліку личинок ентомологічним сачком.

У разі попадання вже двох личинок на 10 помахів за 8-10-разового повторення свідчить про обов’язкове проведення хімічних обробок посівів, оскільки фактична чисельність шкідника в цей період завжди на 30-40% вища.

За вирішення питання про доцільність застосування інсектицидів слід користуватися показником економічного порогу шкідливості черепашки. Ним позначається чисельність шкідника, яка може спричинити зниження врожаю або його якість на 3-5%. Середнє значення ЕПШ імаго та личинок черепашки наведено в таблиці:

Раніше було названо найбільш шкодочинні періоди шкідливої черепашки для пшениці. Також повідомлялося, як захистити озиму пшеницю від клопа шкідливої черепашки.