Агрономія

Коли доцільне відхилення від звичної схеми ФАО кукурудзи

Для досягнення гібридом кукурудзи фази фізіологічної стиглості треба, щоб кукурудза за вегетаційний період «нагромадила» певну суму ефективних температур, тобто температур вищих за +10°С.

На це звернув увагу Ігор Барсуков, кандидат сільськогосподарських наук (Інститут рослинництва імені В.Я. Юр’єва НААН) у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

Так, для найбільш ранньостиглих гібридів із ФАО 200 ця сума дорівнює 1100 °С. Пізньостиглі гібриди з ФАО 500 дозрівають за суми ефективних температур, що перевищує 1250 °С.

«Класифікація гібридів кукурудзи за ФАО дуже зручна, бо дає змогу визначити тривалість вегетаційного періоду певного гібрида кукурудзи не лише в різних погодно-кліматичних умовах, а й за різних строків сівби», – заначив науковець.

За його словами, підвищені температури повітря впродовж вегетаційного періоду кукурудзи й особливо впродовж його критичного періоду вимагають відхилення від звичної системи ФАО.

«Треба враховувати верхню межу розвитку кукурудзи, вище за яку рослина припиняє ріст і розвиток», – додав Ігор Барсуков.

Раніше повідомлялося, які оптимальні норми висіву кукурудзи у посушливих умовах.