Колосовим на Запоріжжі шкодитиме клоп шкідлива черепашка – прогноз
Озимині та ярим колосовим культурам на Запоріжжі буде шкодити клоп шкідлива черепашка. Три фенологічні періоди шкодочинності клопа пройшли в стислі періоди. В третій декаді травня пройшло масове відродження та вихід личинок на колоски. Шкодять личинки всіх вікових категорій, а також клопи, які окрилилися.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Оптимальним строком проведення захисних заходів є період, коли на посівах налічується 30% личинок третього віку (до того часу проходить повне відродження личинок з відкладених яєць). Чисельність шкідника очікується вища за порогову (ЕПШ 1,5-2,0 екз/м2 – сильні, цінні сорти; 4-6 екз./м2– решта посівів).
Збереження технологічних і посівних якостей зерна, а саме у фазі формування-молочна стиглість зерна, передбачає проведення захисних заходів у посівах твердих і цінних пшениць. Такі посіви обробляють за наявності 2-х і більше личинок на кв.м.
Решту посівів обприскують за 4-6 личинок, в насіннєвому ячмені 8-10, товарні посіви 20-25 личинок на кв.м. Ефективні актара, к.е., 0,1-0,14 л/га, арриво, к.е., 0,2 л/га, Бі-58 новий, к.е, 1,5 л/га, енжіо, к.с., 0,18 л/га, карате зеон, мк.с., 0,15 л/га, інші. Фосфорорганічні препарати слід застосовувати у сумішах.
Захист посівів від клопа шкідливої черепашки слід провести протягом 10-12 днів від завершення відродження личинок до появи четвертого віку.
Існує ймовірність, що в фазу молочно-воскової стиглості необхідно буде проводити повторний обробіток посівів інсектицидами проти личинок старшого віку.
Раніше було названо найбільш шкодочинні періоди шкідливої черепашки для пшениці та найточніші методи обліку чисельності шкідника.