Агрономія

Коливання температури і короткочасні опади сприятимуть поширенню пухирчастої сажки кукурудзи

Коливання температури і короткочасні опади сприятимуть поширенню пухирчастої сажки кукурудзи

З обстежених 285 тис. га кукурудзи у 2017 році така хвороба як пухирчаста сажка була виявлена на 14,8% площ.

Найбільш поширеною була у Тернопільській, Івано-Франківській, Полтавській, Чернівецькій, Хмельницькій, Запорізькій, Черкаській, Кіровоградській областях.

Незначну ураженість рослин виявлено у Волинській і Рівненській областях. Найменш поширеною хвороба була в степовій зоні.

За наявного запасу інфекції на кукурудзяних полях, на рослинних рештках і насінні у 2018 році інтенсивний розвиток хвороби найвірогідніше відбуватиметься повсюдно за умов коливання помірних температур повітря та короткочасних опадів, загальної посухи наприкінці фази листоутворення та цвітіння культури, у разі низької якості інкрустації насіння, наявності механічних пошкоджень на рослинах.

Під загрозою загущені посіви, поля пізніх строків сівби. Небезпека загрожує у разі випадання рясних опадів під час розвитку хвороби, а також під час внесення великих доз азотних добрив.

Інтенсивне зараження рослин буде відбуватися за умов суттєвого зниження тургору.

Епіфітотійний розвиток хвороби буде тоді, коли зазначені чинники матимуть збіг з фазами найбільшої сприйнятливості рослин до захворювання (період викидання волоті – настання молочної стиглості).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!