Агрономія
Головне:
Агрономія

Клотіанідин та імідаклоприд негативно впливають на бджіл

Поділитись:
Клотіанідин та імідаклоприд негативно впливають на бджіл

 

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів (EFSA) підтвердило існування високих ризиків негативного впливу на бджіл за застосування двох інсектицидів — клотіанідина й імідаклоприду, які належать до класу неокотиноїдів.

Замовником дослідження впливу виступили Bayer CropScience та Sumitomo Chemical.

Препарати на основі клотіанідина досліджувалися в гранульованому вигляді на посівах кукурудзи, сорго, картоплі та на розсадниках деревних порід. Також дослідження проводили за застосування препарату для обробки насіння озимих зернових і цукрових буряків.

Оцінювання впливу імідаклоприду проводили шляхом обробки ним насіння озимих зернових, цукрових буряків, листкових овочів, а також шляхом застосування гранульованих форм препарату на декоративних рослинах. У всіх дослідженнях були отримані дані, згідно з якими існували високі ризики використання даних препаратів.

Як показали дослідження, знизити вплив токсичності клотіанідина можна за допомогою таких заходів:
• застосовувати дефлектор під час сівби протравленого насіння цукрових буряків, що дозволяє уникати надмірного утворення пилу, який може потрапити за межі насіннєвої борозни;
• внести гранульовані інсектициди в насіннєву борозну без використання потоку повітря для зменшення пилоутворення.

Для імідаклоприду заходи полягають у такому:
• застосування дефлекторів під час сівби протруєного насіння цукрових буряків цим інсектицидом;
• збирання врожаю цукрових буряків і листкових овочів до цвітіння.

Європейська комісія обмежила застосування безлічі інсектицидів на основі клотіанідина і імідаклоприда, а також тіаметоксама ще у 2013 році, через підозру про негативний вплив цих діючих речовин на бджіл.

Таке обмеження триватиме допоки EFSA не завершить огляд трьох діючих речовин, включно з проведенням додаткової оцінки у відповідь на запит, який надійшов у 2015 році. Раніше EFSA повідомило, що його огляд буде завершений до січня 2017 року.

SuperAgronom

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!