Агрономія

Клоп шкідлива черепашка заселяє до 45% посівів озимих

Клоп шкідлива черепашка

У Степу, південному та центральному Лісостепу клоп шкідлива черепашка за чисельності 0,2-1, осередково 2 екземплярів на кв.м заселив 10-45% площ озимих, де пошкодив від 0,5 до 3% рослин.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Триває відкладання ним яєць (0,1-0,5 екз. на кв.м). В Одеській області відмічено відродження личинок клопа шкідливої черепашки Також у південних областях відзначається зростання чисельності елії гостроголової. У Поліссі та північних областях Лісостепу посіви заселяють австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів.

Захисні заходи від личинок клопа шкідливої черепашки здійснюють протягом 10-12 днів за наявності 15-30% личинок третього віку та чисельності 1-2-х і більше (у посівах твердих і цінних сортів пшениці), на решті посівів за 4-6, в насіннєвому ячмені 8-10, товарних 20-25 личинок на кв.м дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх фітофагів.

Повсюди також розвиваються злакові попелиці, мухи, цикадки, хлібні п’явиці, які в допороговій чисельності заселили та пошкодили від 2 до 12% рослин озимих та ярих культур.

У південних та центральних областях відмічається розвиток пшеничного трипса, яким на 10-45% обстежених площ заселено 3-8% рослин озимих пшениці і ячменю, за чисельності 2-6 екз. на рослину. У Запорізькій області на посівах озимої пшениці відмічається шкодочинність злакової листовійки. Шкідник зосереджений переважно у крайових смугах посівів, де за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодив до 3% рослин. В подальшому підвищення температурного режиму сприятиме більш активному розвитку, розселенню й шкідливості вищезазначених фітофагів.

Нагадаємо, у посівах кукурудзи розвиваються шкідники.