Агрономія

Клоп шкідлива черепашка заселяє до 41% посівів у частині областей

Клоп шкідлива черепашка заселяє до 41% посівів у частині областей

У південних, південно-східних та центральних областях 6-41% обстежених площ зернових колосових культур заселені клопом шкідливою черепашкою за чисельності 0,2-1, максимум 2 екземпляри на квадратний метр у крайових смугах на Кіровоградщині.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Як відомо, клопи живляться клітинним соком. Ними пошкоджено до 7% рослин. В Одеській області відмічено початок яйцекладки (0,2-0,5 екз. на кв.м.). У Поліссі та північних областях Лісостепу посіви заселяють переважно австрійський, маврський, гостроголовий, інші види клопів.

Із крайових смуг клопи розселяються вздовж посівів. Під час виходу озимих в трубку за чисельності 2-4 перезимувалого клопа на кв.м та супутніх фітофагів посіви захищають дозволеними до використання інсектицидами.

Також у посівах озимих та ярих колосових культур у допороговій чиcельності розвиваються та шкодять пшеничний трипс, злакові мухи, попелиці, цикадки, хлібні п’явиці, блішки, подекуди в степових областях хлібні пильщики.

Ними на 10-75% обстежених площ пошкоджено 2-14% рослин колосових культур. В подальшому підвищення температурного режиму сприятиме більш активному розвитку, розселенню й шкідливості вищезазначених шкідників.

Нагадаємо, шкідники уразили до 19% рослин озимого ріпаку. А сходам соняшнику завдають шкоди довгоносики.