Клімат коригує систему внесення добрив, – досвід AGR Group
Унаслідок кліматичних змін, зокрема, кількості опадів по зонах, система внесення добрив теж зазнає суттєвих трансформацій.
Як розповів Сергій Хаблак, начальник відділу впровадження та моніторингу технологій в рослинництві AGR Group під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов», господарства холдингу регулюють живлення, залежно від типу ґрунту, його урожайності і насиченості певними елементами.
Пріоритетна увага приділяється керуванню азотним живленням, тому що епохи в розвитку землеробства і відповідні їм рівні врожайності культур визначаються кількістю доступного рослинами азоту в ґрунті.
Зокрема, для формування 1 тонни врожаю необхідно 15-20 кг азоту, тож у компанії намагаються дотримуватися норми, за якою співвідношення азоту й калійно-фосфорних добрив становить від 1:0,9:0,7 до 1:0,3:0,3, в залежності від року, погодно-кліматичних умов та дози внесення добрив у депозит на декілька років.
«У нас два типи грунтів – дерново-підзолистий і чорнозем типовий – із більш-менш достатнім умістом фосфору та калію. Тому представлена система добрив по азоту, де доза внесення залежить від типів грунтів, від полів, від їх урожайності, – зауважив експерт. – Що ж до фосфорно-калійного живлення, то у Чернігівському і Броварському кластерах, де високий вміст фосфору й мало калію та магнію, вносимо, зокрема, калій хлористий (120 кг/га) і сульфат магнію (80 кг/га). Також один раз на 5 років вносимо гранульований сульфат цинку у дозі 17 кг/га».