Агрономія

Китай може відмовитися від української кукурудзи

Китай може відмовитися від української кукурудзи

У новому сезоні Китай може різко скоротити імпорт кукурудзи. Власне, тенденція поступової відмови від рекордних закупівель спостерігається вже другий рік поспіль. І це відбилося на статистиці українського експорту.

«Якщо в 2014-2015 маркетинговому році наша країна відвантажила в Піднебесну 4,3 млн тонн, то в цьому (закінчується в липні 2016) — всього 1,8 млн. Всього виділено річну квоту 2,3 млн тонн», — повідомила аналітик агентства «Украгроконсалт» Єлизавета Малишко.

 

Вся справа в величезних запасах, які встиг зібрати Китай за останні кілька років. Йдеться про 250 млн тонн. На переварювання цього обсягу навіть у «ненажерливої» китайської економіки піде більше року. І це — оптимістичний прогноз. Деякі аналітики підрахували, що накопиченого Піднебесній вистачить на кілька років.

Імпортні кукурудзяні квоти на новий сезон поки не озвучені, але, як вважають аналітики, вони будуть мінімальними. І це засмучує наших трейдерів.

«У цьому році Україна компенсувала зниження частки Китаю за рахунок Європи. В ЄС був недобір врожаю кукурудзи, тому нам дали фору. У підсумку ми експортували до Європи рекордні 6,9 млн тонн (а це 57% від загального продажу українкої кукурудзи на зовнішніх ринках)», — розповіла Малишко.

Але незрозуміло, чи пощастить з європейськими контрактами в цьому році. Про майбутнє кукурудзяного врожаю в ЄС поки можна лише здогадуватися. Непрямі сприятливі для нас ознаки є. Європейські фермери розширили площі під пшеницею, ячменем та ріпаком, а значить, для кукурудзи залишиться менше угідь, зауважила аналітик.

Втім, вже зараз зрозуміло, що за рахунок однієї тільки Європи експортний сезон ми не витягнемо. «Потрібно розширювати ринки збуту», — впевнена Малишко. Серед найбільш перспективних вона називає Південну Корею. Про зацікавленість в нашій кукурудзі заявляла також Японія. Але невідомо, чи підійде наше зерно японцям за якістю. Адже, наприклад, в минулому році вітчизняні трейдери так і не змогли розпочати поставки в цю країну.

Якщо ж оперативно прилаштувати надлишки кукурудзи не вдасться, закупівельні ціни на неї в Україні можуть впасти, прогнозують експерти. Варто відзначити, що аналітики побоюються і глобального зниження кукурудзяних котирувань. Це може статися, якщо Китай відмовиться сидіти на мішках і вирішить розпродати свої запаси і виплесне на ринок десятки мільйонів тонн зерна.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!