Агрономія

Касети з розсадою капусти не виставляють безпосередньо на тепличний ґрунт

Касети з розсадою капусти не виставляють безпосередньо на тепличний ґрунт

Для того, щоб спровокувати проростання насіння і забезпечити рівномірність сходів розсади капусти, касети з нею слід розмістити в камері пророщування, де температура становитиме 23-25 °С, а вологість – 98%.

Після пророщування касети виставляють у теплицю на піддони. Не можна виставляти їх безпосередньо на тепличний ґрунт, оскільки коренева система здатна прорости в ґрунт теплиці, що може викликати додатковий стрес і травмування під час перенесення касет.

Розсаду поливають водою з температурою 18-20 °С мірою висихання ґрунту.

З появою сім’ядольного листка рослини обробляють інсектицидами для боротьби з хрестоцвітими блішками. З появою двох справжніх листків обробку слід повторити.

Приблизно за 12-15 днів до висаджування розсади в ґрунт потрібно провести загартування, тобто знизити температуру в теплиці до 10-12 °С вдень і до 6-8 °С уночі шляхом провітрювання.

Поступово температуру в теплиці вирівнюють до вуличної (відкривають бокові стінки теплиці). Це дозволить розсаді адаптуватися до умов у полі.

За 1-2 дні до висаджування касетної розсади в поле її поливають розчином інсектициду, що дозволить захистити розсаду від ушкоджень капустяною мухою в полі.

Висаджування в поле починають, коли розсада досягає 35-40-денного віку. Оптимальна висота рослин становить 7-8 см, кількість справжніх листків – 3-4 шт. Розсаду не потрібно «витягувати», вона має бути короткою і пружною.

Слід пам’ятати, що основним завданням є формування потужної кореневої системи, а не листкового апарату, тому під час вирощування розсади бажано застосовувати препарати, які стимулюють розвиток кореневої системи.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!