Агрономія

Ізраїльські та австралійські вчені зуміли заблокувати стійкість комах до пестицидів

Myzus persicae

Ізраїльські та австралійські вчені знайшли спосіб подолати стійкість комах до широко використовуваних інсектицидів, повідомив в понеділок Інститут науки Вейцмана (WIS).

Про це повідомляє Xinhua.

Ці дані, повідомлені в журналі PNAS, можуть допомогти різко скоротити використання інсектицидів, знизити забруднення навколишнього середовища, а також витрати на боротьбу з комахами.

«Багато поширених інсектицидів вбивають комах, блокуючи фермент, який відіграє вирішальну роль у передачі нервових сигналів, а головний механізм, завдяки якому комахи можуть стати стійкими, передбачає мутацію цього ферменту», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Вчені створили найефективніший препарат для переривання періоду спокою картоплі

Дослідники WIS разом із дослідниками Австралійського національного університету в Канберрі та Університету Квінсленду в Брісбені дослідили опір австралійської зеленої мухи, яка щорічно завдає втрат австралійському вівчарству на сотні мільйонів доларів.

Вчені випробували, використовуючи розроблений ними розроблений комп’ютерний алгоритм, 2,3 тис. сполук, які порушують активність ферментів, виявивши п’ять з них, які надають мусі найбільшу стійкість.

Далі нові сполуки були випробувані на метеликах на личинковій стадії, виявивши, що одна з п’яти виявилася особливо ефективною при знищенні личинок.

Додавання цих сполук до звичайного інсектициду збільшило його ефективність у 5 разів проти звичайних нестійких мух, тоді як у стійких мух, додавши з’єднання, можна було скоротити необхідну кількість інсектициду до 16 разів.

В інших експериментах, проведених фірмою Biotransfer у Франції, ця сполука виявилася ефективною проти іншого широко розповсюдженого сільськогосподарського шкідника – персиково-картопляної попелиці Myzus persicae.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!