Агрономія
Головне:
Агрономія

Існує загроза епіфітотії альтернаріозу на соняшнику, – дослідження

За результатами дослідження, здійсненого науковцями НААН в 2014-2020 рр., поширення альтернаріозу в посівах соняшнику збільшилося вдвічі, порівняно з початком 1990-х років.

Про це пише завідувач сектору імунітету та захисту рослин Інституту олійних культур НААН  Наталія Шугурова у журналі The Ukrainian Farmer.

За спостереженням учених, найбільш сильно альтернарія проявилась у 2016-2017 рр. Поширення хвороби коливалося від 35-60% від площі посівів соняшнику, а в окремих партіях насіннєвого матеріалу схожість насіння знижувалася на 44-84%.

В подальші 2018-2020 рр.  через  аномальність погодних умов (занадто високі температурні показники) впродовж трьох місяців (серпень–жовтень), в які проходила фаза достигання соняшнику,  обмежило поширення хвороби до 27,0 %.

«Аналізуючи фітосанітарний стан біоценозів і враховуючи тенденцію циклічності епіфітотій, слід чекати в найближчий час чергової форсмажорної ситуації. Це може призвести до  часткової або повної втрати врожаїв соняшнику», – пише Наталія Шугурова.

Нагадаємо, епіфітотійний прояв білої гнилі призводить до втрат 60% урожаю соняшнику.

Журнали