Агрономія

Індія перетворюється на топового імпортера української пшениці

Індія перетворюється на топового імпортера української пшениці

Індія, що традиційно є найбільшим імпортером української соняшникової олії та гороху, в поточному сезоні може увійти і в трійку найбільших покупців української пшениці.

Недостатній обсяг і, як наслідок, високі внутрішні ціни пропозицій місцевої пшениці в Індії зумовили нагальну потребу в імпорті зернової. Щоб зробити привізну пшеницю доступнішою, уряд країни навіть знизив наприкінці вересня ввізне мито на неї з 25% до 10%.

При цьому першу партію української пшениці – 52,1 тис. тонн – Індія імпортувала ще в червні. У І  кварталі 2016/17 МР країна закупила ще 410,3 тис. тонн. А на сьогодні загальний обсяг поставок нашої зернової в Індію з початку року вже перевищив 1 млн тонн.

З огляду на, що в минулому році Україна не поставляла пшеницю в Індію, початок поставок можна вважати справжнім проривом – таким же, як у 2015/16 МР у Таїланд.

Показово, що українська пшениця в поточному сезоні не тільки стрімко завойовує індійський ринок, а й успішно витісняє з нього свого основного конкурента – австралійське зерно, якого місцеві імпортери наразі закупили вполовину менше.

Усього, за оцінкою USDA, Індія в поточному сезоні імпортує 3 млн тонн пшениці, і з них, як ми вважаємо, мінімум 2 млн тонн країна закупить в Україні.

Такий обсяг закупівель майже напевно забезпечить Індії місце в трійці провідних імпортерів української пшениці в поточному сезоні поряд із Таїландом, який поки лідирує в цьому списку.

А ось Єгипет, який був основним покупцем нашої зернової попередні кілька сезонів, але останнім часом віддає явну перевагу російській пшениці, швидше за все, цього разу не увійде навіть до ТОП-5 експортерів.

ПроАгро

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!