Агрономія

Хлібна жужелиця шкодить озимим навіть після припинення їх вегетації

Хлібна жужелиця шкодить озимим навіть після припинення їх вегетації

Незважаючи на те, що цьогорічний вегетаційний період уже закінчився, все ще є деякі шкідники, що можуть призвести до значних втрат урожаю озимих зернових культур.

Зокрема, на сходах озимини ще живляться личинки хлібної жужелиці (туруна), що розповсюджений переважно в традиційній для нього зоні Степу (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська області).

Проте в останні роки територія його шкідливості розширилася не лише до Лісостепу, а й навіть подекуди, осередково, до Полісся (Волинь).

Те, що осередки з чисельністю личинок туруна вищі за поріг шкідливості були відзначені не лише в зоні традиційної «значної шкоди», а й у зоні «нестійкої шкоди», свідчить про вплив зміни клімату на його поширення.

З друго половини осені хлібна жужелиця зазвичай шкодить уже переважно на посівах озимини, куди мігрує з полів зі сходами падалиці.

Насамперед це посіви, розміщені по зернових колосових попередниках, на знижених рельєфах, на місцях втрат зерна після збирання та поблизу скирт із соломою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!