Агрономія

Харківщина має намір повторити рекорд валового збору зернових ‒ 4,4 млн тонн

Харківщина має намір повторити рекорд валового збору зернових ‒ 4,4 млн тонн

Структура посівних площ на Харківщині прогнозується на рівні минулого року – близько 1,8 млн га. Площа посіву ярих культур також запланована на рівні минулого року – понад 1,2 млн га.

Про це повідомили в департаменту агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації.

Основною продовольчою культурою була і залишається озима пшениця. Восени минулого року озимою пшеницею було засіяно 483 тис. га, сходи отримані на 97% площі. У гарному стані знаходяться 34% посівів (160,5 тис. га), у задовільному – 51% (238,5 тис. га), у слабкому та зрідженому – 15% (67,9 тис. га).

«Виходячи з того, що озима пшениця знаходиться у значно кращому стані, ніж минулого року, ми прогнозуємо збільшення валового збору цієї культури на 10% – до 2,3 млн тонн», ‒ зауважив директор департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Олександр Нездюр.

Загальна площа зернових та зернобобових прогнозовано складе 1 млн 40 тис. га, що на 5% більше минулорічної.

Посів ярих зернових прогнозується провести на площі близько 550 тис. га, що на 4% більше, ніж у попередньому році. Технічні культури планується посіяти на площі 513 тис. га. Цукрові буряки – на площі 24,6 тис. га, що на 600 га більше, ніж у 2016 році. Натомість скорочуються посівні площі соняшнику – його посіють на 412 тис. га, що на 55 тис. га менше, ніж у минулому році.

Серед головних пріоритетів для аграріїв області ‒ забезпечити врожайність зернових не менше, ніж 45 ц/га.

«Наразі у нас є всі підстави отримати більший, ніж у минулому році, врожай зернових, ‒ зазначив Олександр Нездюр. ‒ Резерви для цього є. Ми прогнозуємо валовий збір в обсязі 4,4 млн тонн, що буде повторенням рекордного показника».

Нагадаємо, господарства Харківщини розпочали посівну 13 березня.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!