Ґрунтові шкідники подекуди заселяють до 65% посівів сільгоспкультур
Підвищення температури повітря сприяло активізації шкідників сільськогосподарських культур, а помірні опади і тумани – розвитку захворювань.
Про це йдеться у щотижневому звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин.
Весняними контрольними обстеженнями, проведеними в областях, встановлено, що перезимівля фітофагів відбулася добре. Навесні лишилося до 65-100% зимового запасу.
У господарствах Волинської, Донецької, Запорізької, Житомирської, Луганської, Одеській, Полтавської, Кіровоградської, Тернопільської областей на 15-35% площ озимих зернових, розміщених після стерньових попередників, живляться личинки хлібної жужелиці.
Ними за середньої чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкоджено до 5% рослин. Шкідник перебувають у ІІ-ІІІ вікових групах. Враховуючи віковий склад личинок період живлення їх буде тривалим. У Запорізькій області осередки підвищеної чисельності до 3 екз на кв.м локалізовано.
Гусениці озимої совки старших віків щільністю 0,3-1, макс. 2 (в осередках Дніпропетровської, Донецької, Сумської, Херсонської обл.) екз. на кв.м пошкодили до 5% рослин озимих пшениці та ріпаку.
Весняними обстеженнями встановлено, що площа заселення шкідником становить до 35%. Гусениці перебувають у V-VІ віці. Найближчим часом очікується початок залялькування гусениць. Повсюди в посівах озимих та сходах ярих зернових колосових культур розвиваються хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки, які за допорогової чисельності пошкодили 2-8% рослин у слабкому ступені.
У Донецькій, Вінницькій, Полтавській, Дніпропетровській, Київській, Луганській, Сумській, Чернівецькій, Хмельницькій, ін. областях за прогрівання ґрунту активізувалось переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (чорнишів, коваликів, хлібних жуків, хрущів) у верхні шари ґрунту. Відсоток заселених площ в залежності від ділянок коливається від 5 до 65%.
Нагадаємо, в озимині на Одещині у теплі дні спостерігається літ злакових мух. А в посівах озимого ріпаку на Волині активізувалися прихованохоботники.