Агрономія

Ґрунтообробіток у «Рост Агро» адаптували під конкретні завдання – досвід

Ґрунтообробіток у «Рост Агро» адаптували під конкретні завдання – досвід

Ґрунтообробіток у ТОВ «Рост Агро» на Полтавщині адаптували під конкретні завдання. Спосіб обробітку залежить і від культури, і від поля, і від ситуації.

Про такий досвід розповів директор сільгосппідприємства Максим Бернацький в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Коротко кажучи, маємо агрономічне завдання, певний арсенал засобів, і ми повинні максимально ефективно це завдання виконати. Наприклад, через певні земельні питання в нас станом на весну цього року є певна кількість земель, що не обробили з осені. Тож на цих площах однозначно буде застосовано весняний strip-till і посіяно просапні культури. На сьогодні це мені видається найоптимальнішим рішенням», – зазначає Максим Бернацький.

За його словами, основна частина земель у господарстві була нормально оброблена з осені, тому там планується тільки закрити вологу, передпосівний обробіток і безпосередньо сівба. А на деяких полях розглядають ймовірність внесення гліфосату і подальша сівба.

«Тобто ми виходимо з конкретної ситуації кожного разу по-різному, ухвалюючи рішення дуже швидко. У цій справі, а особливо в нинішніх умовах, дуже важлива гнучкість. До того ж за 20 років роботи вже сформовано певний арсенал техніки, який підтримуємо в робочому стані, що дає змогу оперативно вирішувати, як застосовувати наявні інструменти в тій чи іншій ситуації», – додав аграрій.

Крім того, мають одне поле, яке з 2010 року в господарстві – під технологією no-till за всіма правилами. Три роки тому вирішили цю ділянку розширити до 280 га. Підтримують цей експеримент і вивчають результати, але подальшого збільшення площ під no-till поки що не планується.

Нагадаємо, раніше фермер розповідав, що погодні умови для розвитку озимих колосових цієї весни дуже сприятливі.